Warto wiedzieć

CO WPŁYWA NA CENĘ MEBLI NA WYMIAR?

Na ostateczną cenę wykonania mebli na wymiar wpływ ma wiele czynników. Ich sposób produkcji odbiega znacznie od tego charakterystycznego dla produkowanych masowo mebli dla popularnych sieci. Postaramy się dziś przedstawić Państwu kilka elementów, które mogą wpłynąć na cenę ostatecznego produktu.

Jakość

Najważniejszym czynnikiem, bardzo mocno wpływającym na ostateczną cenę jest jakość materiału z jakiego produkt jest wykonany. Najdroższym materiałem jest drewno – jest ono najwytrzymalsze i wygląda zdecydowanie najlepiej. Kuchnia wykonana z prawdziwego drewna zachwyca naturalnym pięknem i mamy pewność tego, że służyć ona będzie przez lata. Tańsze alternatywy to m.in. płyta MDF, która jest dobrym połączeniem ceny i jakości.

Konfiguracja

Kiedy już zdecydują Państwo o materiale z jakiego wykonana będzie Państwa kuchnia należy przejść do kroku drugiego. Bardzo ważnym elementem jest konfiguracja – wybór modułów kuchni, jej poszczególnych elementów. Nasza firma doradzi Państwu w poprawnej konfiguracji mebli kuchennych. To jakich rozmiarów będzie kuchnia, jakie będzie miała wypełnienie, jakiej jakości będą zawiasy i systemy otwierania. Odpowiednie dobranie tych elementów zapewni Państwu satysfakcję, jednak nie da się ukryć – nietypowe, skomplikowane rozwiązania mają wpływ na ostateczną cenę produktu.

Wykończenie

Sam materiał potrzebny do wykonania kuchni na wymiar to jedno. Najważniejszy dla wielu jednak pozostaje aspekt wizualny, jaki ma nieść ze sobą dana kuchnia. Rodzaj i jakość wykonania frontu, styl i materiał z jakiego wykonane zostaną uchwyty – to wszystko również elementy składowe wpływające na cenę. Nie jest to najważniejszy czynnik, jednak mamy do czynienia jedną ze składowych. Firma Sk MEBEL oferuje Państwu bogaty wybór elementów pochodzących od naszych partnerów, wszystko w atrakcyjnych cenach.